Najczęściej kradzione samochody w Polsce!

Samochody które najcześciej kradzione są w naszym kraju-Sprawdź listę!

Audi, BMW czy Volkswagen? Która z tych marek ma największe zainteresowanie wśród złodziei? Dlaczego rocznik samochodu ma znaczenie? Choć złodziei w Polsce przybywa, z roku na rok ilość skradzionych aut maleje. Mimo że wszystkie pojazdy są narażone, istnieje grupa marek, a nawet określonych modeli, które staja się najczęstszym łupem.

Ile aut ginie w Polsce?

W roku 2018 kradziono około 10 tys. pojazdów. Choć liczba ta jest bardzo duża, to odpowiednie działanie policji, a także nowoczesne systemy zabezpieczeń w nowych modelach skutecznie ją zmniejszają. Jeszcze pięć lat temu liczba ta oscylowała w okolicy 15 tys. Najczęściej samochody giną z parkingów niestrzeżonych, a także ulic i parkingów osiedlowych. Złodzieje mają łatwy dostęp do samochodów, szczególnie nocą. Nieco rzadziej łupem złodziei padają auta zaparkowane na parkingach przy centrach handlowych oraz na posesjach prywatnych. Zdarza się jednak, że szczególnie w tych miejscach wykorzystywana jest nieuwaga kierowców. Złodzieje wybierają auta, które pozostawiono otwarte lub nawet z kluczykami w stacyjce.

Jakie auta są kradzione najczęściej?

Szczególnym zainteresowaniem wśród złodziei samochodów cieszą się marki japońskie, a więc Honda, Toyota i Mazda, a także niemieckie, a dokładniej BMW, Audi oraz Volkswagen. W większych miastach kradzione są nowsze modele, taki jak Audi Q7, które następnie sprzedawane są w całości na rynku wschodnim. Natomiast w mniejszych miejscowościach popularnością wśród złodziei cieszą się modele kilku, a nawet kilkunastoletnie, w tym Volkswagen Passat, Volkswagen Golf, Audi A4 i A6 oraz Skoda Octavia. Samochody te wybierane są przede wszystkim ze względu na to, że duży odsetek Polaków jest w ich posiadaniu. To z kolei przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na części zamienne. Są one wybierane również z tego powodu, że niewielu złodziei posiada obejść systemy zabezpieczeń w nowszych modelach, przez co nie mają możliwości sprzedać części, które są w specjalny sposób kodowane.