pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe z gwarantem – najczęściej zadawane pytania

Poręczyciel jest niezwykle ważny dla osób, które chcą zaciągnąć zobowiązanie, ale albo mają negatywną historię kredytową, albo niską zdolność. Firmy pożyczkowe wykorzystują ten rodzaj umowy, by zaoferować klientom w trudnej sytuacji finansowej wsparcie. Pożyczona gotówka może być wykorzystana na spłacenie wszystkich zaległości i uniknięcie wpadnięcia w spiralę zadłużenia oraz wszczęcia egzekucji komorniczej.

1. Kto może zostać gwarantem?

Gwarantem może zostać zarówno członek rodziny, jak i przyjaciel czy znajomy. Firmy pożyczkowe mają indywidualne wymagania wobec gwarantów. Najczęściej są to: posiadanie dobrej zdolności kredytowej i/lub nieruchomości na własność, zamieszkanie na terenie Polski oraz wiek minimum 25 lat, maksimum 70 lat.

2. Jakie kwoty można uzyskać zaciągając pożyczkę pozabankową z gwarantem?

Gwarant umożliwia uzyskanie długoterminowych pożyczek pozabankowych na wysokie kwoty. Jednorazowo otrzymać można nawet 100 000 zł.

3. Czy taka oferta jest korzystna?

Firmy pożyczkowe zyskują miano korzystniejszych niż banki. W raporcie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy aż 9 proc. klientów firm pożyczkowych wskazuje, że spotkało się z oprocentowaniem pożyczki niższym niż w banku.

4. Czy pożyczkobiorca musi wykazać dochód?

Dochód wnioskującego jest niezbędny do uzyskania pożyczki pozabankowej. Instytucja pozabankowa udzielająca zobowiązań wymaga poręczyciela, jednak jego obowiązek regulowania kredytu za kredytobiorcę jest ostatecznością. W pierwszej kolejności wymaga się, by wnioskujący posiadał dochód umożliwiający mu spłacanie zobowiązania.

5. Czy cel pożyczki może być dowolny?

W wielu formularzach wymagane jest wskazanie celu pożyczki pozabankowe, jednak jest to tylko formalność, która nie będzie później weryfikowana