pożyczki na dowód od osób prywatnych

Pożyczki na dowód dla zadłużonych – wady i zalety takie rozwiązania?

Osoby zadłużone będące w trudnej sytuacji finansowej szukają możliwe szybkich rozwiązań, które pozwolą uwolnić się ze spirali zadłużenia i ustabilizować swój budżet. Odmowa w banku z powodu negatywnej historii kredytowej przyczynia się do postawy pełnej rezygnacji i zwątpienia, by jakakolwiek instytucja finansowa udzieliła zobowiązania. Do głowy przychodzi jeden pomysł – pożyczka prywatna. Czy jest one jednak korzystny i bezpieczny?

Czym są pożyczki na dowód i kto może j udzielać?

Pożyczki na dowód prywatne to zobowiązanie udzielane przez prywatnych inwestorów, ale również przez osoby z rodziny, przyjaciół czy znajomych. Łączy je to, że nie podlegają prawu, nie muszą zobowiązywać umową, a więc też są większe szanse, że zostaną udzielone. Prywatni inwestorzy nie korzystają z baz danych, zależy im tylko na wysokich dochodach, które potwierdzą zdolność klienta do spłacania zobowiązania.

Zalety pożyczki na dowód dla zadłużonych

Jednym, żeby nie powiedzieć najważniejszym powodem dla którego pożyczki na dowód są tak popularna, jest to, że uzyskać może ją niemal każdy, jeśli tylko znajdzie inwestora. Widnienie w bazach dłużników czy posiadanie kilku zobowiązań nie stoją na przeszkodzie do uzyskania pożyczki. Liczy się przede wszystkim dochód oraz stosunek zarabianych pieniędzy do kwoty wszystkich wydatków.

Wady prywatnego kredytu dla zadłużonych

  • Trudno znaleźć uczciwego inwestora, którym zależy na zarobieniu, jednak nie kosztem klienta.
  • Prywatnych inwestorów nie obejmuje prawo, w tym ustawa antylichwiarska1, która reguluje szereg bardzo ważnych kwestii, w tym wysokość kosztów pozaodsetkowych czy odsetki za opóźnienie w spłacie.

Alternatywa do kredytu dla zadłużonych

Świetną i bardzo korzystna forma uzyskania potrzebnej gotówki przez osoby zadłużone jest pożyczka z instytucji pozabankowych, które specjalizują się w udzielaniu zobowiązań tej właśnie grupie klientów. Oprocentowanie w przypadku takiego produktu jest bardzo atrakcyjne, a umowa bardziej bezpieczna i rozsądna.

1http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715