kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych z komornikiem– zasady przyznawania

Zaciąganie zobowiązań nigdy nie było tak łatwe, jak teraz. Ogromna liczba korzystnych ofert, minimum formalności, możliwość otrzymania pieniędzy jeszcze tego samego dnia po złożeniu wniosku i to bez wychodzenia z domu. To nie tylko duże udogodnienie, ale również zagrożenie dla wielu osób. Liczba dłużników w Polsce jest zatrważająca i wciąż rośnie. Wyjściem z trudnej sytuacji finansowej może być konsolidacja.

Jedna, mniejsza rata

Według raportu InfoDług Ogołnopolski Raport o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach przeprowadzonego na zlecenie BIG InfoMonitor na koniec marca 2019 roku zadłużenie Polaków z tytułu zobowiązań kredytowych wynosiło 34,04 mld zł.1 Duży procent z tej kwoty powstał w wyniku wzięcia kilku chwilówek, a ich niespłacenie zakończyło się sporym zadłużeniem.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem jest połączeniem wszystkich zobowiązań, z którymi dłużnik nie jest w stanie sobie poradzić ze względu na zbyt wysokie kwoty rat. Firma pożyczkowa, udzielająca kredytu konsolidacji, spłaca za dłużnika wszystkie jego pożyczki i kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem , a sumę tego dzieli na jedną, wygodną i dopasowaną do możliwości finansowych ratę.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – gdzie szukać pomocy?

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych z komornikiem przyznawane są najczęściej przez firmy pożyczkowe. Zasady przyznawania zależne są od wewnętrznego regulaminu, ale większość z nich wymaga tych samych dokumentów:

  • dowód tożsamości ze zdjęciem (najczęściej dowód osobisty)
  • umowy kredytowe i harmonogram spłat kredytów i pożyczek do konsolidacji
  • zaświadczenie bądź oświadczenie o zarobkach.

Dochody, które można wykazać podczas konsolidacji kredytu

  1. Odcinek renty lub emerytury
  2. dokument wystawiony przez pracodawcę
  3. dokument poświadczający uzyskiwanie dochodu z najmu lub dzierżawy
  4. dodatki socjalne, w tym 500+, alimenty
  5. deklaracja podatkowa za rok poprzedni.

Niektóre firmy wymagają wyłącznie oświadczenia o posiadanych dochodach, w którym zawarte informacje muszą być zgodne z prawdą.1