kredyty udzielane w pełni online

Czym jest kredyt online dla zadłużonych i na co można go wykorzystać?

Mówiąc najprościej, jest to niezabezpieczona pożyczka zaciągnięta przez osoby fizyczne z banku lub – częściej instytucji pozabankowej – w celu zaspokojenia ich osobistych potrzeb. Sama pożyczka często jest przyznawana na podstawie kluczowych kryteriów, takich jak poziom dochodów, historia kredytowa i zatrudnienie, a także zdolność do spłaty. Jednak czasami nie ma to znaczenia. Jak wygląda charakterystyka kredytu online dla osób z problemami?

Kredyt bankowy a kredytonlinedla zadłużonych

W przeciwieństwie do kredytu mieszkaniowego lub samochodowego, pożyczka osobista nie jest zabezpieczona przed jakimkolwiek aktywem. Ponieważ jest to pożyczka bez zaświadczeń, a kredytobiorca nie jest zobowiązany do zabezpieczenia kwoty pożyczki (np. w postaci złota lub nieruchomość), pożyczkodawca, w przypadku niewywiązywania się ze zobowiązań pożyczkobiorców, nie może zlicytować niczego, co posiada konsument. Dlatego kredyt online dla zadłużonych jest rozwiązaniem wygodnym i ostatnią deską ratunku dla wielu osób.

Problemy w spłacie kredytu online dla zadłużonych

Jednakże, tak jak w przypadku każdej innej pożyczki, tak i tu niewywiązanie się z założeń i zobowiązań kredytu online dla zadłużonych nie jest korzystne, ponieważ odzwierciedlane jest w Biurze Informacji Kredytowej oraz w specjalnych raportach kredytowych. To z kolei powodować może problemy w przypadku ubiegania się o inne pożyczki w przyszłości.

Do jakich celów można wykorzystać kredyt pozabankowy?

Kredyt online może być wykorzystany do każdej osobistej potrzeby finansowej, a instytucja pozabankowa nie będzie monitorować jego wykorzystania. Może być wykorzystany między innymi do:

  • renowacji domu,
  • pokrycia wydatków związanych z wzięciem małżeństwa,
  • wykupienia wakacji rodzinnych,
  • dodatkowej edukacji dziecka,
  • zakupu najnowszych gadżetów elektronicznych lub sprzętu gospodarstwa domowego,
  • zaspokojenia niespodziewanych kosztów leczenia lub innych nagłych wypadków.

Pożyczki osobiste są również przydatne, jeśli chodzi o inwestowanie w działalność gospodarczą.